Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Vrátí se mi investice do rekonstrukce při prodeji bytu?
Úterý, 14 Listopad 2017 11:57

Chystáte se k prodeji vašeho bytu a chcete zvýšit jeho cenu? Je třeba byt na jeho prodej dostatečně připravit. Dnes se podíváme, co vám pomůže zvýšit cenu vašeho bytu a co je zcela zbytečné.

Jaké máte možnosti?

Možností máte hned několik od kompletní, ale poněkud nákladné rekonstrukce, přes částečnou rekonstrukci až po nezbytné opravy. Velice dobře funguje také tzv. home staging a důkladný úklid. Jakou variantu ale zvolit?

  • Kompletní rekonstrukce
  • Tuto variantu vám rozhodně nedoporučujeme, jestliže byt chcete opravdu prodat. Nejen že budete plýtvat vašimi financemi, časem a energií, ale nemusíte se trefit do vkusu budoucího majitele, který by rekonstrukci provedl dle vlastních představ. K původní ceně bytu tedy připočtěte cenu rekonstrukce, zvýšení ceny bude jen tak tak.

  • Ponechat byt beze změn
  • Časově i finančně méně náročnou variantou je ponechat byt bez úprav a prodat jej sice s menším výdělkem, ale rychleji. Rozhodujícím faktorem ceny bytu je lokalita, občanská vybavenost a infrastruktura.

  • Smysl mají nezbytné opravy
  • Podívejte se na svůj byt očima kupujícího. Pokud je to možné, byt zcela vykliďte nebo jej alespoň zbavte starého nábytku a doplňků, které nepotřebujete. Potřebujete vytvořit pocit lehkosti a prostoru.

    Rozhodně ze zdí odstraňte obrazy, plakáty, rodinné fotografie. Ideálně byt vymalujte na bílo, bude tak působit čistě. Opravte kapající kohoutek, protékající toaletu, odstraňte fleky z koberce. Ve finále byt opravdu důkladně vyčistěte, tak aby se tam kupující cítil dobře.

    Počítejte s tím, že tyto drobné úpravy něco budou stát, ale rozhodně se vyplatí. Lepší je trochu investovat a v kupujícím zanechat dobrý dojem, než dlouhou dobu čekat na někoho, kdo byt koupí. Nakonec byste ještě mohli dopadnout tak, že budete cenu bytu snižovat, a to rozhodně nechcete!

Nevíte, co s penězi za prodej vašeho bytu?

V posledních několika letech je velice oblíbenou variantou zhodnocování peněz investice do nemovitosti. Říkáte si, jedné jsem se zbavil, nechci druhou. Není tomu tak. Vy společně s naší společností NEXTA Consulting investujete do nemovitosti, která je zatížena dluhem a jejíž majitel by o ni přišel. Díky této investici získá prostředky na splacení svých dluhů. Vy na oplátku získáte nejen investované peníze, ale také domluvený výnos.

Chcete se dozvědět více o investování do nemovitostí?

Více informací naleznete na našich webových stránkách. V případě konkrétních dotazů nás neváhejte kontaktovat , rádi s vámi probereme možné varianty investování a sdělíme podrobné informace.