Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Vyplatí se investovat do podílu ve firmě
Úterý, 12 Květen 2015 20:54

Zanedlouho na český trh dorazí česká platforma takzvaného equity crowdfundingu, kterou spustí investiční skupina Rockwai a finanční skupina RoklenFin. Díky ní si budete moci pořídit menšinový podíl ve vybraných společnostech již za pár tisíc korun a stanete se tedy start-upovým investorem. Tento projekt bude spuštěn v půlce května tohoto roku. Po jeho spuštění bude na zájemce čekat přibližně šest firem.

Historicky mohla do sturt-upů investovat jen omezená skupina profesionálních investorů. Equit crowdfunding umožní investovat široké veřejnosti. Je důležité vědět, že sturt-upové investování patří mezi velmi rizikové kapitálové investice.

Existuje velká řada firem, které během krátké doby narostly do obřích rozměrů a jejich investoři tak vydělali velkou sumu peněz. Ale takových společností je méně, než těch, kterým se to nepodaří. Návratnost investice není v žádném případě samozřejmá.

Co je principem equity crowdfunding

Tato platforma spojuje dva trendy typické právě pro scénu start-upového investování. Tedy financování od vnějších investorů a masový výběr peněz od internetového davu, tzv. crowdfunding. Tak vzniká platforma, díky které můžete nakoupit malý podíl v konkrétní společnosti.

Jak investovat do start-upu

Minimální investicí je pět tisíc korun, tu si může dovolit téměř každý, a tak se stává dostupnou opravdu pro každého. Firma, ucházející se o investici, musí poskytnout určitý podíl k dispozici a určit, kolik za něho chce získat.

Tak vznikne samotná transakce, během které zájemci posílají své investice přes Fundlift. Jakmile investoři naplní požadovanou částku, dochází k uzavření obchodu a nabytí podílu. Ano, na první pohled se může zdát, že transakční model Fundliftu připomíná klasickou emisi na burze, ale podobnost končí, jakmile investor získá podíl. Nemá žádnou jistotu, že podíl následně prodá nebo zhodnotí.

Jestliže firma, do které investujete, prorazí a naroste, může přilákat potenciálního kupce, a díky tomu se zhodnotí váš podíl. Protože tak dojde k dalšímu financování nebo k úplnému prodeji firmy, kdy nový investor nebo vlastník vyplatí a mnohdy i přeplatí stávající podílníky. Jak jsme se ale zmínili, úspěch potká jen menšinu společností.

Do jakých společností budeme investovat?

Zpočátku bude Fundlift cílit především na technologické start-upy. Časem bude své portfolio rozšiřovat i na další obory. Inspiraci bude Fundlift čerpat v zahraničních webech jako je britský Crowdcube.

Chcete mít při investování jistotu?

Jestliže patříte mezi ty, kteří se rizika obávají, můžete investovat se společnosti NEXTA Consulting, s.r.o.. Tato společnost se zabývá investicemi do nemovitostí na českém trhu, jejichž majitelé se dostali do finanční krize. Tu mohou vyřešit tím, že svou nemovitost prodají ještě dříve, než k nim dorazí exekutor a nemovitost prodá pod cenou v aukci.

Investice do nemovitostí jsou zajištěné a zaručujeme vám vyplacení investované částky včetně výnosu i v případě, že se rozhodnete investice ukončit. Chcete se dozvědět více? Navštivte naše webové stránky zajisteneinvestice.cz nebo nás kontaktujte.