Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Úvěry ženou ceny akcií vzhůru
Pondělí, 01 Červenec 2013 20:36

Když se dnes podíváme na trh akcií v USA, zjistíme alarmující skutečnost. Na většinu nákupů si investoři berou úvěr. Tím se investice značně zjednodušuje, ale zároveň se ekonomika může dostat do začarovaného kruhu.

Investice na dluh

Investoři nemají vlastní prostředky a vzniká tedy spekulativní dluh. Svoje finance mohou výrazně znásobit, ale jejich investice může být i ztrátová.

Pokud se podíváme na tzv. Margin Debt, který je vyjádřením objemu peněz půjčených na nákup cenných papírů, zjistíme, že v dubnu 2013 překonal historické maximum z července 2007, které bylo 381 miliard amerických dolarů. Nové maximum je 384 miliard.

Akcie rostou - ekonomika stagnuje

Srovnáme-li poměr Margin Debt k čistému volnému kreditu investorů, tedy peněz, které mají k dispozici, je tento poměr ještě horší než v roce 2007. Výsledkem je růst cen akcií, který plně nereflektuje ekonomickou realitu trhu. Ekonomika totiž, v ostrém kontrastu s růstem akcií, zpomaluje nebo minimálně neroste daným tempem.

Cenné papíry - riziková investice

Pokud investoři nemají dostatek volných prostředků, musejí občas cenné papíry prodat, čímž naopak jejich hodnotu skokově snižují. Trh se tak stává značně cyklickým a prodeje akcií končí dalším dluhem investorů u obchodníků.

Ztráty vkladu v minulosti

Celá situace značně připomíná rok 2007, kdy došlo k prasknutí "bubliny" na trzích s cennými papíry, velkému výprodeji a propadu celé ekonomiky. Předvídat, zda se historie bude opakovat zde nebudeme, nicméně všechny ukazatele říkají že ano. Výsledek by mohl být pro investory ještě horší než v roce 2007.

Zajištěné investice

Otázkou tedy zůstává, zda je nyní ten správný čas investovat do cenných papírů či nikoliv. Východiskem může být investice do nemovitosti. Společnost NEXTA CONSULTING, s.r.o. se specializuje na investice do nemovitosti a pomůže Vám vybrat tu správnou variantu vkladu. Vklady investorů se investují do nemovitosti v České republice.