Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Úroky na vkladech jsou nízké, investujte s NEXTA Consulting
Sobota, 18 Duben 2015 12:45

Aktuální výše repo sazby, kterou vyhlašuje Česká národní banka, je 0,05 procenta. Nyní si tedy banky mezi sebou půjčují levně, tudíž nepotřebují nijak motivovat klienty k ukládání peněz, a proto také nenabízí vysoký úrok.

Na straně druhé ale banky levně půjčují svým klientům u hypotečních úvěrů, kde se úroková sazba pohybuje kolem 2% ročně.

Proč vám banka slibovala úrok procento, ale dostali jste mnohem méně?

Tato situace se dá vysvětlit několika způsoby:

 • V bance jste peníze nenechali celý rok od uzavření smlouvy. Sazba je uváděna jako 1% p.a., tedy ročně. Jestliže své peníze ponecháte v bance pouze měsíc, získáte tak 0,084%, tedy 1/12 procenta z vložených peněz.
 • Z připsaných úroků vám byla stržena 15% daň. I v případě, že finanční částku necháte v bance celý rok, nakonec dostanete pouze 0,85%, protože daň odvede banka.
 • Další z možností je, že jste své peníze uložili na termínovaný vklad, ale nedodrželi jste termín, protože jste své peníze potřebovali dříve. V takovém případě si banka účtuje penále za nedodržení smluvních podmínek, a proto dostanete nižší částku.

  Jaký je rozdíl mezi spořením a investicí?

  SPOŘENÍ

  Principem spoření je, že své peníze vkládáte dle domluvy a finanční instituce vám peníze zhodnocuje podle stejné domluvy. Je tedy jasné, že pokud dodržíte podmínky smlouvy, dostanete konkrétní částku.

  INVESTICE

  Investice takovou jistotu nepřináší. Záleží, jak s vašimi penězi naloží investiční společnost, u které jste investovali. Rizikem je, že můžete i prodělat. Stejné riziko přináší i investice do podílových fondů. Vámi investované peníze totiž nejsou pojištěné. Pojištěné jsou pouze vklady na bankovním účtu, spořícím účtu nebo na termínovaném účtu a stavebním spoření.

  Jak investovat s jistotou a zajištěním?

  Na investičním trhu existují investice, které jsou zajištěné, a vy přesně víte, kam jsou vaše finanční prostředky investovány. Společnost NEXTA Consulting s. r. o. investuje finanční prostředky svých klientů do nemovitostí, jejichž majitelé se dostali do svízelné finanční situace. Nemovitosti, do kterých společně se svými klienty investujeme, jsou výhradně z českého trhu, jsou vždy zajištěné pomocí zajišťovacího převodu vlastnického práva, zástavního práva nebo notářského zápisu o uznání dluhu se svolením k přímé vykonatelnosti.

  Vždy vám poskytneme aktuální informace o tom, jaké je zhodnocení vašich investovaných prostředků. Stejně tak vám umožníme předčasně vybrat investované peníze. Na požádání vám vyplatíme nejen vložené prostředky, ale také zhodnocení za dobu, kdy byly investovány.

  Chcete se dozvědět více?

  Zaujala vás možnost investovat se společností NEXTA Consulting s. r. o. a chcete se dozvědět více informací? Kontaktujte nás, společně nalezneme vhodnou příležitost k investování a zhodnocení vašich financí.