Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Tuzemská ekonomika se opět vrátila k poklesu
Neděle, 15 Prosinec 2013 00:00

Vývoj české ekonomiky je ukazatelem pro investory, zda své peníze uložit v České republice či nikoliv a také je faktorem ovlivňujícím tuzemské investice. Ekonomika v roce 2013 byla jako na houpačce i co se odhadů týče. Dříve oznamovaný konec recese ve druhém čtvrtletí se nepotvrdil, třetí kvartál vykázal opět pokles.

Hrubý domácí produkt v propadu

Meziroční propad hrubého domácího produktu o více jak 1 procento absolutně nepotvrdil předpovídaný růst, který měl dosáhnout 0,5 procenta. Tak pokračoval trend posledního roku a půl, kdy se hrubý domácí produkt propadal do ztráty.
Ve srovnání s rokem 2012 nastal pokles  HDP v prvním čtvrtletím o 2,4 procenta a ve druhém čtvrteltí o 1,5 procenta.

Nízká spotřeba domácností

Při utrácení peněz se české domácnosti stále drží při zemi a jejich vůle k většímu utrácení je zatím velmi slabá. Přitom vyprovokovat domácnosti k větším útratám je to, co česká ekonomika nyní nejvíc potřebuje. Ve srovnání s loňským rok klesla spotřeba o 0,1 %.

Oživená vládní spotřeba

Pozitivní nárůst zaznamanala spotřeba vládních institucí, která také pomáhá české ekonomice k růstu, ale není jejím hlavním hybatelem. Ve srovnání s rokem 2012 se tato spotřeba zvýšila o 2,6 %.

Investice a zahraniční obchod

V oblasti investic se výrazně zbrzdily, a to až o 9,4% v meziročním srovnání. Tento fakt má na vývoj ekonomiky velký vliv, protože investice přispívají velkou měrou k tvorbě kapitálu.
V oblasti importu a exportu se více daří dovozu, zatímco vývoz se propadá.

Ekonomika v recesi - kam investovat?

V nelehké době je dobré mít finanční jistotu a vědět, že o své peníze nepřijdete. Stálý výnos se dá najít u různých účtů a investičních prostředků. Zajištěné investice ve formě investování do nemovitostí se propadem ekonomiky neotřesou v základech.

Investování do nemovitostí na území České republiky zajišťuje firma NEXTA CONSULTING, s.r.o., kde vám poradí ve věci investice do nemovitosti či zajištění investičních vkladů.