Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Stavební spoření na dítě můžete vybrat jen se souhlasem soudu
Pondělí, 16 Únor 2015 16:36

Myslíte na budoucnost svého dítěte a střádáte mu peníze na lepší budoucnost ne do prasátka, ale na účet stavebního spoření? Jistě děláte dobře, ale pozor! Jestliže je smlouva u stavební spořitelny vedena na jméno vašeho dítěte, nemůžete s penězi volně nakládat. Pokud je chcete vybrat, tak jedině se souhlasem opatrovnického soudu. Spořené peníze jsou logicky vašeho dítěte a ne vaše.

Mnohé stavební spořitelny potvrdily, že se nového nařízení drží. Jestliže budete chtít převést naspořené finance na nové stavební spoření uzavřené ve prospěch vašeho dítěte, nebude po vás Modrá pyramida a Wüstenrot vyžadovat vyjádření opatrovnického soudu. Wüstenrot dále nepožaduje rozhodnutí opatrovnického soudu, jestliže je na účtu částka nižší než pět tisíc korun, nebo pokud budou peníze převedeny na nové spoření uzavřené na jméno dítěte.

Co je potřeba udělat, abyste mohli zrušit běžící smlouvu?

Jestliže potřebujete ukončit smlouvu o stavebním spoření vašeho nezletilého dítěte, musíte sepsat návrh, který bude obsahovat kopii smlouvy o stavebním spoření, rodný list dítěte a kopii oddacího listu. Opatrovnický soud bude také zajímat, na jaké účely budou naspořené peníze použity. Jako nedostačující je považována žádost na „investici do nemovitosti rodičů“. Aby této žádosti soud vyhověl, je vhodné, aby mělo dítě, alespoň minimální vlastnický podíl na nemovitosti, do které má být investováno.

Soudní řízení trvá v běžném případě kolem tří měsíců, v některých případech může trvat i déle. Jestliže je vaše dítě již starší a schopno formulovat svůj názor, může jej soud požádat o vyjádření k situaci.

Chcete svým dětem zajistit budoucnost, ale bez komplikací?

V případě, že chcete svým dětem naspořit peníze na lepší budoucnost, jsou i jiné možnosti než stavební spoření. Jednou z možností je investování do nemovitostí s naší společností NEXTA Consulting s.r.o..

Investujeme do nemovitostí pouze v rámci České republiky. Naše dlouholeté zkušenosti na trhu nemovitostí a v oboru finančního poradenství vám zajistí dohodnutý výnos po celou dobu trvání investice.

Jaké jsou výhody pro investování s NEXTA Consulting?

  • Nejvyšší výnos na trhu s maximálním zajištěním vkladu
  • Možnost předčasného výběru investovaných peněz
  • Zajištění Vašich investic formou zástavního práva
  • Neustálý přehled o pohybu investovaných financí
  • Možnost mimořádné půjčky až do výše 100% vkladu
  • Individuální nastavení výplaty Vašich prostředků

Chcete se dozvědět více informací o investici do nemovitostí?

Pokud chcete znát více informací kontaktujte nás, rádi zodpovíme vaše otázky týkající se investice do nemovitostí.