Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Stát sníží příspěvek na stavební spoření
Pátek, 12 Prosinec 2014 23:36

Po hospodářské krizi, přistupuje stát k ne zcela populárnímu kroku, a to k snížení státního příspěvku na stavební spoření. K největší úpravě a snížení státního příspěvku došlo v roce 2010, kdy byl plošně snížen státní příspěvek jak u nových smluv, tak u stávajících smluv.

Kdo státní příspěvek dostává?

Hlavní cílovou skupinou jsou lidé ze střední příjmové skupiny. Na státní příspěvek tak mají nárok všichni střadatelé, kteří mají uzavřenou smlouvu o stavebním spoření u jedné z pěti stavebních spořitelen působících v České republice.
Momentálně je výše státního příspěvku 10% z naspořené částky v konkrétním roce, maximálně je počítán z 20 tisíc korun. Maximum státního příspěvku tedy získáte v hodnotě 2 000 korun.

Stavební spoření samozřejmě mohou využít i lidé s vysokými příjmy, ale ti často mají výnosnější investiční produkty, takže pro ně stavební spoření není zcela prioritní.

Od koho je státní příspěvek vyplácen?

Z názvu příspěvku vyplývá, že jej platí stát. Ano platí, ale v zákulisí státu jsou občané a firmy platící daně. Největším počtem daňových poplatníků je právě ve střední příjmové skupině. Tito lidé platí největší část daní, a tak tedy poskytují i státní příspěvek na stavební spoření. Lidí s příjmem nad 40 tisíc korun měsíčně je v České republice přibližně 10% všech zaměstnanců.

Jestliže je státní příspěvek hrazen z peněz vybraných na daních, tak si jej ve své podstatě vyplácíme sami.

Co udělat, abychom získali státní příspěvek?

V první řadě je důležité založení smlouvy o stavebním spoření. To však není zcela zdarma. Jako vstupní poplatek zaplatíte 1% z cílové částky. Ideálním nastavením smlouvy o stavebním spoření je výše částky 160 tisíc korun s délkou trvání smlouvy 6 let. Vstupní poplatek bude tedy 1600 korun, roční poplatek za vedení účtu je cca 300 korun, tedy celkem 2100 korun za vedení účtu.

Potřebujete poradit, jak vhodně investovat své finance?

Naše společnost NEXTA Consulting s.r.o. má nemalé zkušenosti v oblasti finančního poradenství.
Na trhu v České republice působíme již od roku 2009 a zaměřujeme se na řešení exekuce a oddlužení, hypotéky, bankovní i nebankovní půjčky, investiční poradenství, pojištění a ostatní finanční služby. Máte zájem o více informací o možnostech investice? Nespoléhejte na státní příspěvky a nechte své peníze skvěle zhodnocovat!Kontaktujte nás telefonicky na čísle 608 815 828 nebo pomocí webového formuláře.

Budeme Vás kontaktovat v nejbližším možném termínu emailem nebo telefonicky.
V případě, že dáváte přednost osobnímu jednání, navštivte některou z našich poboček pro Pardubice, Vysoké Mýto nebo Svitavy.