Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Prognóza Ministerstva financí na příští rok
Pátek, 30 Srpen 2013 13:32

Všichni jsme očekávali, že česká ekonomika na tom nebude úplně nejlépe, ale že za celý letošní rok klesne hrubý domácí produkt o 1,5 procenta, nikdo nečekal. Ministerstvo financí přišlo s novou prognózou, kde se zhoršil odhad naší ekonomiky nejen letos, ale i příští rok 2014. Přitom ještě v dubnu, o 4 měsíce dříve, ministerstvo financí pro letošní rok odhadovalo stagnaci a pro rok 2014 dokonce růst o 1,2 procenta.

Co způsobilo takový obrat v prognóze?

Pokles za celý letošní rok je ovlivněn dle prognózy propadem v prvním čtvrtletí. Během druhé poloviny roku by se mohla ale ekonomická aktivita začít pomalinku oživovat.

Předním důvodem, proč HDP takto propadl, byl pokles investic. Dle hlavního ekonoma Patria Finance Davida Marka je ale nově publikovaná prognóza daleko blíž pravdě, než již dříve zveřejněná prognóza, že dojde letos ke stagnaci. Podle jeho slov klesne ekonomika o 1,2 procenta.

Pomoc hospodářské aktivitě slibuje vláda a to zvýšením investičních výdajů do výzkumu, vědy, vývoje a také dopravní infrastruktury.

Od příštího roku už ekonomika poroste

Od roku 2014 by měla naše ekonomika růst. Pro rok 2015 je prognóza růstová, a to o 2,2 procenta, pro rok 2016 dokonce až o 2,6%. Deficit veřejných financí by měl klesnout letos na 2,8 procenta HDP, uvedlo ministerstvo. A ptáte se, jak jsme na tom byli loni? Díky jednorázovému zaúčtování církevních restitucí a problémům s čerpáním fondů EU byl v loňském roce deficit veřejných financí dokonce na 4,4 procenta.

V nové prognóze počítá MF s nižším poklesem spotřeby domácí (zhruba 0,8 procent).

Je problém inflace?

Dle nových odhadů by problémem pro ekonomiku neměla být inflace jak letos, tak ani příští rok. Letos průměrná míra inflace dosáhne na 1,6 procenta, dle odhadů pro rok 2014 na 1,4 procenta.

Investicím se bránit nemusíte. Pokud chcete investovat své finanční prostředky, pak samozřejmě můžete.

Chcete mít své investice zajištěné

Pak není nic jednoduššího, než investovat s Nexta finance. Zhodnoťte své úspory bez zbytečného riskování! Investujte s námi do nemovitostí. Vaše investice Vám zajistíme. Podívejte se na našich stránkách, jaké investiční programy nabízíme, zajisté si vyberete. Máte snad ještě nějaké dotazy? Pak nás neváhejte kontaktovat. S námi budou vaše peníze jako v bavlnce.