Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

P2P půjčky jako výhodná investice
Úterý, 10 Únor 2015 22:02

Každý z nás neustále přemýšlí, jakým výhodným způsobem zhodnotit své volné peněžní prostředky tak, aby nám co nejvíce vydělaly. Zapomeňte na spořicí účty či státní dluhopisy s nízkým zhodnocením, zkuste online aukce půjček, kde si výši úroku určíte sami!

Aukce půjček je forma P2P lendingu, který odstartovala roku 2005 společnost Zopa ve Velké Británii. Tu následovala roku 2006 společnost Prosper v USA. V současnosti má společnost Prosper přes 1,2 milionu uživatelů, kteří si vzájemně od jejího vzniku poskytli úvěry v celkové výši přes 305 milionu amerických dolarů. Společnost Zopa v tuto chvíli tvoří půl milionu členů, kteří si vzájemně půjčili již přes 160 milionu liber. V České republice tímto způsobem již ke konci roku 2011 již investovalo okolo 500 Čechů a to téměř 30 milionů korun!

Na českém trhu v historicky postupně vznikalo a zanikalo mnoho portálů, které aukce půjček provozovali. Jedním ze tří aktuálně největších a nejstarších je Prestito.cz , které na českém trhu působí již od roku 2012.

Jaké výhody aukce půjček pro své investory přináší?

Jedná se především o vysoké zhodnocení investovaných prostředků - průměrná čistá roční výnosnost na obdobných zahraničních portálech dosahuje 10,69 %. V Českých podmínkách je tato výnosnost i vyšší. Dalšími výhodami jsou volba výše úroku u poskytnutých úvěrů a možnost výše investice již od 5 000 Kč.

Bezpečnost investice

Aby byly investované peníze v bezpečí, můžete si při podávaní nabídky v aukci půjček zvolit přesně takové zajištění, které odpovídá Vámi poskytnuté půjčce, tj. její výši, délce splatnosti a podobně. Vy jako investor, si může volit ze zajištění, mezi které patří zástava nemovitosti, zajišťovací převod práva (tzn. například poskytnutí zástavy ve formě automobilu do doby úplného splacení půjčky), ručení třetí osobou, uznání závazku a uznání v notářském zápisu s vykonatelností.

Abyste získali o zájemci o půjčku veškeré informace, které Vám pomohou správně se rozhodnout, zdali je žadatel o půjčku dostatečně věrohodný a je schopen Vámi poskytnutou půjčku bez problémů splácet, můžete si při vkládání nabídek na www.prestito.cz zvolit další dodatečné dokumenty, které Vám při Vašem investičním rozhodování pomohou.

Mezi takovéto dokumenty patří potvrzení o výši příjmu potvrzené (vydané) zaměstnavatelem, kopie dvou dokladů totožnosti, kopie posledního podaného daňového přiznání s razítkem příslušného FÚ, složenka nebo výpis z účtu k prokázání výše mateřské či důchodu, výpis z registru SOLUS, výpis z registru CERD, Výpis z bankovního registru dlužníků CBCB, a.s., Výpis z nebankovního registru dlužníků CNCB, z.s.p.o., rozhodčí smlouvu, doklad o adrese, výpis z bankovního účtu za poslední 3 měsíce, doklad o uzavření životního a úrazového pojištění. Všechny tyto dokumenty budete mít v předstihu u sebe a budete se tedy moci o Vaší investici v klidu rozhodnout.

Jak začít?

Jednoduše! Stačí se na Prestito.cz zaregistrovat, kliknutím na tlačítko "Zobrazit aukce" si vyberete tu aukci, která Vám vyhovuje, a vložíte do ní svoji nabídku. Vaše nabídka nemusí být ve stejné výši, jako je částka poptávaná vystavovatelem aukce, ale můžete nabídnout i částku nižší s tím, že na zbylou částku dají své nabídky ostatní investoři.