Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Nečekejte na penzijní reformu, raději investujte!
Neděle, 03 Srpen 2014 12:37

V ČR se zatím penzijním reformám nedaří.
Penzijní fondy třetího pilíře sice fungovaly sice bez skandálů, ale špatně. Mohly totiž investovat pouze do cenných papírů, které se pro dlouhodobé investování na stáří hodí nejméně. Mimo toho zavedly státní podporu, a tím se staly téměř nevhodnými.

Penzijní reforma

Projekt druhého penzijního pilíře, který prosadila natvrdo a nepřipraveně neoblíbená vláda také neuspěl. Do druhého pilíře díky tomu vstoupilo asi jen 80.000 lidí.
Vstup do druhého pilíře se nakonec stal tzv. referendem o oblibě Nečasovy a Kalouskovy vlády.
Další chybou důchodové reformy byl fakt, že penzijní společnosti byly podle zákona brány jako nová kategorie finančních institucí, čímž musely investovat nemalé zakladatelské náklady s minimální návratností.

Penzijní reforma v porovnání s ostatními zeměmi

Český penzijní systém má světovou zvláštnost. Čeští důchodci mají téměř 100% závislost financí na státu.
Soukromé úspory na penzi oproti ekonomice státu činí asi jen 7,1%.

Dle statistik OECD mají například Dánové své penzijní úspory v hodnotě 50% HDP, Finové 79% a excelentní jsou Holanďané se 160% penzijními úsporami oproti HDP. Ve finančních úsporách na penzi je většina občanů ekonomicky vyspělích států zajištěna více než Češi. Je smutné, že Češi nejsou dostatečné finančně zajištěni na stáří.

Jak se lze zajistit na stáří?

Nespoléhejte se na vládu a zastaralý první a nevýhodný druhý či třetí pilíř penzijního systému. Jelikož populace stárne, je spoleh na hospodaření vlád a jejích následné výhodné přerozdělování financi do penzí je naivní.

Zajistit se na klidný důchod můžete mnoha způsoby. Pořiďte si například: vlastní nemovitost, portfolio cenných papírů, jejichž hodnota časem roste, pravidelně posílejte část platu do podílových fondů (dlouhodobé investice na desítky let) atd. Není to snadné, ale ani nemožné.

Kam investovat?

Máte volné finanční prostředky a chcete, aby Vám začaly vydělávat více než v bance? Tak s námi pojďte investovat se zajištěním a nechte své peníze vydělávat od 7% do 12% p.a.

Naše společnost NEXTA Consulting investuje výhodně a bez rizika do nemovitostí a dokáže zajistit dohodnutý výnos po celou dobu trvání investice.

Neotálejte s investicí a investujte do nemovitosti. Kontaktujte nás a my s Vámi vše potřebné projednáme.