Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Je byt dobrou investicí a lze zvýšit jeho hodnotu
Pondělí, 25 Květen 2015 19:14

Investice jsou v posledních několika letech oblíbeným tématem mnoha rozhovorů. Jak ale na ně?
Ne každý se odhodlá k riskantním investicím na trhu s akciemi nebo různými komoditami, ale existují také investice pro ty méně odvážné, kteří si ale chtějí přijít na hezké peníze.

Jednou z variant takové investice je koupě bytu a to v případě, máte-li své bydlení již zajištěné, bez hypotéky nebo jiného dluhu a chcete si vydělat zajímavé peníze? Samozřejmě si můžete byt pořídit i za předpokladu, že již jednu hypotéku splácíte, ale můžete si dovolit i další. Hypotéky jsou dostupné téměř každému a tak můžete investovat do nemovitosti, konkrétně do bytu. Nemovitosti jsou stále poměrně jistou investicí s odpovídajícím výnosem.

Jaký byt je vhodný k investování?

Ideálním bytem k investování je takový, který je nový nebo těsně před dokončením, nebo dokonce ihned po uvedení nabídky na trh. Jakmile bude byt po kolaudaci, vy si jej přeberete, v případě nastalých vad, provedete reklamaci, můžete jej nabídnout k prodeji. Nových bytů k prodeji, k okamžitému nastěhování, je stále nedostatek.

Jistá omezení mohou vyplynout z financování hypotečním úvěrem. Jestliže kupujete byt jako investici a chcete jej ihned nabídnout k prodeji, je nejlepší zvolit krátkou fixaci, ideální délka je jeden rok. Vyhnete se tak případné „pokutě“ za nedodržení smluvních podmínek, při předčasném splacení úvěru.

Investovat můžete také do staršího bytu, v tomto případě počítejte s menším ziskem, protože s největší pravděpodobností budete muset zainvestovat do částečné rekonstrukce, aby se byt lépe prodal. I drobná dispoziční změna může byt a jeho prodej zatraktivnit.

Jak se nenapálit?

Sledujte pohyb cen na místním trhu, výrazně nižší cena bytu vás může upozornit na ne zcela vhodnou nabídku. Toto ale není 100% pravidlem, ve správný čas můžete narazit na skvělou nabídku. Vždy však ke konkrétním nabídkám přistupujte objektivně a s nadhledem. Pozor si dejte při investování do členského podílu u družstev, rizikem zde může být hospodaření družstva.

Před koupí nemovitosti je vhodné udělat si malý průzkum plánované výstavby v okolí. Byt, v jehož blízkosti v budoucnu vyroste chemický závod nebo jiný subjekt podobného typu, budete těžko prodávat za přijatelnou cenu s výnosem. Další kontrolou byste měli provést na celkovém stavu nemovitost, celé budovy a jeho okolí (infrastruktura, dostupnost atd.).

Investice do bytu s tím pravým partnerem

Investice do bytu s NEXTA Consulting , s.r.o. je jednou z vhodných variant, jak zhodnotit své finance. Naše dlouholeté zkušenosti na finančním i realitním trhu jsou vaší velkou výhodou.

Investujeme do nemovitostí, které jsou výhradně v České Republice a jejichž majitelé se dostali do finančních potíží. Koupí takového bytu, tak pomůžete nejen sobě, ale i původnímu majiteli například před exekucí. Každou investici pečlivě zvažujeme a dbáme na to, aby tržní cena nemovitosti překračovala zajištěnou pohledávku alespoň dvojnásobně.

Zaujalo Vás investování do nemovitostí s NEXTA Consulting?

Vaše dotazy rádi zodpovíme a poradíme Vám jak správně investovat do nemovitosti. Kontaktujte nás na telefonním čísle 608 815 828 nebo pomocí kontaktního formuláře.