Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Investiční tipy pro rok 2015
Neděle, 18 Leden 2015 13:24

Dle finančních analytiků je nastavení trhu do roku 2015 poměrně pozitivní. Oproti roku 2014 nečekejme na investičním trhu žádné zásadní změny.

Důležité bude sledovat geopolitické situace, především Rusko vs. Ukrajina. Stále bude důležité pozorovat, jak se bude měnit komodita ropy. Velký vliv budou mít i nadále centrální banky.

Bude rok 2015 pro investory výhodnější?

Vše bude záležet na postoji Evropské národní banky (ECB) k podpoře evropské ekonomiky a Fedu v USA. Z pohledu investora nebude rok 2015 oproti roku 2014 výhodnější, ale nebude ani nevýhodný. V současné chvíli jsou reálné výnosy nižší než před 12 měsíci, ale vše je na začátku.

Protože státní dluhopisy rostou a tím pádem výnosy státních dluhopisů jak v Evropě, tak USA klesají, proto pro investory do státních dluhopisů nebude rok 2015 nijak přívětivý.
Obdobná je také situace v oblasti akcií, které stoupají vzhůru. To znamená, že za jednotku rizika, kterou si kupujeme na akciovém trhu, dostaneme o trochu méně než před rokem, ale neznamená to, že akcie jsou pro investory nezajímavé.

Oproti dvěma předchozím jsou komodity, v některých případech se investice do komodit vyplatí, ale neplatí to globálně. Je důležité sledovat jejich trh.

Investice na rok 2015 v kostce

A do čeho se Vám tedy vyplatí investovat v roce 2015:

  • Japonské akcie
  • Většina investičních bank se obrací směrem k japonskému akciovému trhu, kde je vysoká poptávka fondů. Slabší kurz yenu by mohl prospět některým společnostem. To znamená, že japonské akcie mají pro investory na rok 2015 zelenou.

  • Akcie dopravců
  • V poslední době se cena ropy snížila o téměř 45% a díky tomu může mnoho let stát méně než 70 dolarů za barel a možní i výrazně méně. Díky tomuto propadu bude mít většina dopravců nižší náklady na pohonné hmoty, tím sníží své provozní náklady a jejich zisky porostou. V návaznosti na tuto situaci porostou ceny akcií těchto společností, a to především leteckých společností a společností provozující dálkovou silniční dopravu.

  • Akcie těžařů uranu
  • Již potřetí se dostávají akcie těžařů uranu na „bednu“ vítězů. V Japonsku získali první jaderné reaktory povolení k obnově provozu již na podzim 2014. Díky tomu cena uranu roste a dlouhodobě poroste. V současné době jsou akcie silně podhodnocené.

  • Japonský yen a jeho oslabení
  • Oproti americkému dolaru, který zaznamenává dlouhodobý růst, bude japonská měna oslabovat. Díky tomu můžeme předpokládat výhodnou spekulaci na růst kurzu USD/JPY.

Chcete výhodně investovat, ale nevíte si rady?

S důvěrou kontaktujte na náš tým profesionálů ze společnosti NEXTA Consulting s.r.o., kteří se na investičním trhu pohybují řadu let a mají nemalé zkušenosti v oblasti investice do nemovitostí. Společně s Vámi nastavíme konkrétní investiční program a přizpůsobíme jej Vašim požadavkům a potřebám.