Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Státní dluhopisy pro občany
Pondělí, 24 Červen 2013 12:39

Uvažujete nad investicí do státních dluhopisů? Nabídka státu, respektive Ministerstva financí na odkup státních dluhopisů pro občany se může jevit jako zajímavá. Avšak pouze do té doby než se nad ní člověk pořádně zamyslí.

Rétorika státu je obdobná rétorice bank, které se ohánějí termíny jako bonus, garantovaný výnos nebo úroková sazba. Stát láká svoje investory na bezpečnost investice a zajímavý výnos. Otázka zní, jestli zadlužený stát se zkorumpovaným politicko–obchodním prostředím má vůbec právo hovořit o bezpečnosti investice.

Investice?

Ano. Ale každý investor se musí zamyslet nad tím, do čeho investuje. Jedním z dobrých řešení je naučit se investovat do nástrojů, produktů nebo entit, které podpoří nezávislost na vládě a nebudou lidi nutit k závislosti na schopnosti státu splácet své dluhy. Naučit se samostatnosti je ale složitý proces, a dokud se stát tváří jako hodný tatíček, tak tato schopnost bude dlouho mnohým lidem cizí.

Výnosy

Pro srovnání uveďme jako příklad výnosy ze spořicích účtů a ze státních dluhopisů. U spořicích účtů je výnos takřka okamžitě k dispozici. Avšak s rizikovým faktorem investice. U státních dluhopisů čeká investor na to pravé ořechové až tři roky. Ani to však není jisté. Faktem je, že výnosy klesají. Navíc jakýkoliv bonus nabídnutý ministerstvem k výnosům ze státních dluhopisů zatěžuje daňové poplatníky.

Bezpečná investice

Na závěr shrňme, že investice do státních dluhopisů je nejistá a obsahuje v sobě spoustu rizik. Spořicí účty také nejsou nic moc. Do čeho tedy investor vloží svoje finance? Například investice do nemovitosti může být velmi zajímavá a svou podstatou postavená na pevných základech. U investice do nemovitosti je použito zajištění nemovitosti v souladu s českým právním řádem a tudíž je případná pohledávka snadněji vymahatelná.