Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Investice do zlata
Čtvrtek, 18 Červenec 2013 11:49

Investice do zlata je jedním z dalších způsobů, jak zhodnotit svoje finanční prostředky. Nabízí se vedle investování do nemovitostí či jiného majetku.

Jak investovat do zlata

Když máme volné finanční prostředky a chceme je investovat do zlata, je vždy dobré obrátit se na finanční odborníky nebo na ověřené obchodníky s drahými kovy.
Zlaté slitky, které nakupujeme, musí mít na sobě vyraženy určité údaje, podle kterých poznáme jejich pravost a ryzost.

Investice do menšího nebo většího množství?

Investice do zlata se realizuje nákupem zlatých slitků, což jsou zlaté plíšky o různé gramáži. Tento slitek se musí vyrobit a orazit a čím menší takový slitek je, tím vyšší jsou náklady na jeho výrobu. Proto je výhodnější kupovat slitky větší, kde je více zlata na méně práce, tím pádem je slitek po přepočtení na cenu za jeden gram zlata levnější.

Investice do cihly

Pokud budeme hledět jen na výhodnost koupě, můžeme zainvestovat třeba milion korun a koupit za něj cihlu zlata, ale při odprodeji na tom budeme biti, protože je méně pravděpodobné, že od nás někdo tu cihlu zase koupí zpět.

Investice do menší gramáže

Proto je výhodnější jít střední cestou a investovat do zlatých uncí, což odpovídá 31,1 gramu. V této gramáži nalezneme rozumný kompromis jak ohledně výhodnosti nákupu, tak ohledně možnosti prodeje.

Investice do zlata a vývoj ceny

Cena zlata v posledních letech zažila velké pády, ale i strmé vzestupy. Nikdo není schopen odhadnout, jak se cena bude dlouhodobě vyvíjet, ale jsou předpoklady, že k postupnému mírnému zvyšováání bude docházet. Investování do zlata je určitě dlouhodobá záležitost a není to věc roku či dvou. Navíc vliv na cenu zlata má mnoho faktorů globálního charakteru a proto není možné ji posoudit na základě lokálních poměrů.

Alternativy investování

Kdo se rozhoduje kam investovat a investice do zlata mu přijde příliš riskantní, má možnost investovat do nemovitostí.
Investice do nemovitostí probíhají v lokálním měřítku, týkají se České republiky a nejsou ovlivňovány zahraničními trhy a podobně. Společnost Nexta Finance má dlouholeté zkušenosti v investování do nemovitostí a poskytuje investorům možnosti, jak zhodnotit jejich finance. Zajištěné investice do nemovitostí jsou odpovídající alternativou k investování do zlata.