Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Investice do vína, šperků a obrazů
Úterý, 15 Prosinec 2015 12:19

Chcete investovat, ale obáváte se investicí do peněžních fondů, protože si na ně nemůžete sáhnout, nebo si prostě chcete zkusit něco nového? Chcete vidět, jak se vaše peníze zhodnocují a přesto mít možnost se na vaši investici fyzicky podívat? Potom jistě oceníte naše investiční tipy.

Investovat nemusíte jen do peněz nebo akcií, ale také do známek, šperků, umění nebo vína. Existuje celá řada investorů, kteří získali investicemi do těchto artiklů opravdu zajímavé zhodnocení. Stále však platí, že se nevyplácí investovat všechny své peníze do jednoho zboží.

Víno

Ve víně je pravda, nebo také in vino veritas. K investicím do vína bude spíše tíhnout investor znající problematiku vín, jejich výroby, kvalit a především jeho skladování. Vína určená k okamžité spotřebě, tedy nearchivní vína, nejsou vhodná k investování. Příhodná vína jsou ta, u kterých stoupa cena společně s jejich stářím. Za posledních 20 let bylo v průměru navýšeno zhodnocení vín až o 13 procent.

Jak jsme již zmínili investovat do vína by měl znalý člověk, který má i možnost kvalitního uskladnění. Archivní vína jsou choulostivá na uskladnění, především na stálost teploty a vlhkosti. Podmínky tedy k uskladnění musí být opravdu ideální.

Pro příklad: Za posledních šest let se cena Château Margaux ročníku 2008 navýšila o 16% ročně. Při nákupu za 130 eur můžete mít rázem cenu za jednu flašku vína 319 eur.

Šperky a drahé kameny

Také šperky a drahé kameny jsou vhodnou investiční příležitostí. Každý šperk nebo drahý kámen dostává svůj „rodný list“. Takový rodný list je v podstatě certifikát, který zaručuje jeho pravost a fakt, že není kradený, v tomto certifikátu je také spousta dalších hodnotných informací o vašem šperku nebo kameni. Informace z rodného listu si také můžete ověřit u gemologické laboratoře.

Umění

Umění se pro mnohé stalo velkou investiční láskou. Nečekejte však zhodnocení, které přijde za několik týdnů, ale spíše za několik let. Nepočítejte ani s tím, že bude investice do umění likvidní záležitostí, k prodeji uměleckých děl je důležité správné načasování. Důležité je také to, jaké konkrétní dílo vlastníte, kdo jej namaloval atd..

Nepřesvědčili vás tyto investiční možnosti?

Umění, víno a obrazy patří k sofistikovaným investicím, ke kterým musí mít jejich investor konkrétní vztah. Pokud nejste rozhodnuti a nebo se jako odborníci na konkrétní zboží necítíte, můžete investovat společně se společností NEXTA Consulting do nemovitostí. Investice do nemovitostí mají, oproti ostatním, obrovskou výhodu, a to je jejich zajištění. Zhodnocení se v tomto případě pohybuje mezi 7 až 12%. Odvíjí se od investičního programu a horizontu investování.

Chcete se dozvědět více o investování do nemovitostí?

Rádi se s Vámi podíváme na konkrétní investiční případy, případně pomůžeme s řešením Vaší finanční situace, zodpovíme Vaše dotazy a poradíme Vám. Kontaktujte nás přímo na telefonním čísle 608 815 828 nebo elektronickou formou, pomocí kontaktního formuláře.