Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Investice do šperků, vína a umění
Pátek, 06 Listopad 2015 15:44

Patříte k těm, kteří se obávají nakupovat akcie, ale přesto byste rádi své peníze investovali, aby se dále zhodnocovala jejich hodnota? Pak pro vás máme několik tipů, kam investovat a nebát se. Nebo se nebát tolik.

Vyzkoušejte známky, víno, šperky nebo umění. V řadě případů přinášejí zajímavé zhodnocení. Člověk by však měl mít na paměti, že by bylo hloupé uložit všechny své peníze do jediného prstenu či obrazu.

Investice do vín

In vino veritas, tak zní proslule známé latinské přísloví. Jak je to ale s investicemi do vína. Do vína bude investovat jistě člověk, který má k révovému nápoji osobní vztah. Vhodná investiční vína jsou taková, která nejsou určena k rychlé spotřebě a jejich hodnota s přibývajícím stářím vzrůstá. Dle londýnské burzy bylo za posledních 20 let roční hrubé zhodnocení archivních vín navýšeno v průměru o 13 procent.

Investovat do vína, není ale jen tak, je nutné mít také zajištěný prostor, kde bude stála teplota a vlhkost, aby zde uložené víno mělo ideální podmínky k uskladnění.

Pro příklad: Cena Château Margaux ročníku 2008 se vyšplhala za posledních šest let o 16% ročně. Z průměrné ceny tohoto vína 130 eur, může mít hodnotu 319 eur.

Investice do šperků a drahých kamenů

Jestliže se rozhodnete investovat do šperků nebo drahých kamenů, musíte od jeho prodejce dostat také „rodný list kamene“, tedy certifikát, který vám zaručí, že je pravý, není kradený a jsou v něm uvedeny další specifikace. Ověřit si jej můžete na stránkách gemologické laboratoře.

Investice do umění

Při investování do umění nečekejte zhodnocení za pár týdnů, ale očekávejte jej za několik let, někdy dokonce až za desítky let. Investice do umění není likvidní záležitost, pokud se rozhodnete umění prodat, je velmi důležité vhodné načasování. Při zhodnocování záleží na tom, jak je známé konkrétní dílo, zda se o něm psalo, je od slavného umělce atd..

Investice do nemovitosti?

Jestliže se neodvažujete investovat do sofistikovaných investic jako je víno nebo umění, investujte s námi do nemovitostí. Tyto investice jsou zajištěné. Nejen investice, ale také její zhodnocení, které vám můžeme v průběhu investičního programu kdykoli vyplatit. Výnos investice do nemovitostí se pohybuje od 7% do 12% p.a. . Odborníci ze společnosti NEXTA Consulting doporučují investovat do nemovitostí minimálně 50.000 Kč v časovém horizontu 12 až 120 měsíců. Jakou maximální částku budete chtít investovat je jen na vás.

Chcete se dozvědět více o investování do nemovitostí?

Rádi se s Vámi podíváme na konkrétní investiční případy, případně pomůžeme s řešením Vaší finanční situace, zodpovíme Vaše dotazy a poradíme Vám. Kontaktujte nás přímo na telefonním čísle 608 815 828 nebo elektronickou formou, pomocí kontaktního formuláře.