Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Hypotéky podle Nového Občanského zákoníku 2014
Neděle, 16 Únor 2014 14:16

Nový občanský zákoník, který vstoupil v platnost v lednu tohoto roku 2014, může komplikovat hypoteční úvěry, a to především v situaci, kdy si chcete vzít hypotéku na již rozestavěnou stavbu. Novela občanského zákoníku se netýká jen hypoték, celkem se v něm zrušilo 238 předpisů, které se týkají hypotéčního bankovnictví, nemovitostí a občanského života.

Hypotéka a novela občanského zákoníku

S komplikací se můžete setkat v případě, kdy chcete čerpat peníze z hypotéky na rozestavěnou stavbu. Vzhledem k novému zákonu v občanském zákoníku došlo ke sloučení pozemku a stavby, která na něm stojí, v jednu jedinou nemovitost.

Pokud jste majitelem jak pozemku, tak i stavby, pak jde v celku o standardní záležitost. Narazit můžete v případě, že vlastníte pozemek a majitelem stavby je někdo jiný. Dle ustanovení zákona č. 3056 nového občanského zákoníku uděluje vlastníkovi stavby předkupní právo na pozemek a naopak, tedy vlastník pozemku má předkupní právo na stavbu. To platí v případě, že se jeden z nich rozhodne svou nemovitost prodat.

Použití vlastních finančních zdrojů

V případě různých vlastníků nemovitostí bohužel nemůžete bance poskytnout svou stavbu jako zástavu. Do katastru nemovitostí nelze totiž samostatně zapsat stavbu, která je rozestavěná. A jelikož nemůžete ručit bance nemovitostí, jen těžko dostanete hypoteční úvěr. Pak můžete stavbu financovat například ze svých ušetřených peněz, které jste získali díky výhodné investici nebo sepsat smlouvu mezi Vámi a druhým majitelem nemovitosti.

Zajímá Vás možnost investice?

Máte naspořené finanční prostředky, které byste rádi ještě zhodnotili? Nevíte ale do čeho investovat, aby se Vám investice vyplatila? Spořící účty nebo podílové fondy Vám nepříjdou tak výhodné? Máme pro Vás řešení ve formě investice do nemovitostí se společností NEXTA CONSULTING.

Díky společnosti NEXTA CONSULTING si můžete zvolit investiční program, který Vám bude vyhovovat. Nabízíme také k porovnání úrokové sazby jednotlivých produktů, kde je nejlépe zhodnocená investice do nemovitosti.