Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Hlídejte si směnu peněz při výběru v zahraničním bankomatu
Pátek, 08 Červenec 2016 20:31

S létem je tu čas prázdnin a letních dovolených. Spousty lidí si odjíždí dovolenou užít do zahraničí. S lokalitou nebo s tím jaké budete mít počasí vám neporadíme, ale připravíme vás na nepříjemnosti, které vás tam mohou potkat v případě platby nebo výběru z bankomatu.

Jakou platební kartu

Doporučujeme mít s sebou alespoň dvě platební karty od dvou různých vydavatelů, předejdete tím nepříjemnostem, pokud by obchodník vaši jednu kartu neakceptoval. Nebudete tedy muset ze strachu, zda vaší kartu obchodník příjme, vozit velkou hotovost.

Limity na platební kartě

Před cestou si zjistěte, v jakých cenových relacích se v lokalitě, kam cestujete, budete pohybovat. Dle toho si nastavte dostatečné limity pro vaše karty.
V případě, že cestujete automobilem, si zjistěte dopravní předpisy v dané zemi, případně zemích, kterými pojedete. V případě, že vás zastaví policie z důvodu nedodržení předpisů, můžete pokutu většinou uhradit kartou. I proto je dobré mít dostatečný limit na kartě. Tímto se vyhnete následným nepříjemnostem s platbou pokuty do zahraničí z domova případně zabavení automobilu do uhrazení pokuty. V tu chvíli vám to může značně dovolenou znepříjemnit.

Platby a výběry z bankomatů

Pokud budete platit u obchodníka, tak je to pro vás příjemnější varianta, co se směny peněz týká, kurz při platbě totiž určuje vaše banka.
V případě, že budete chtít vybírat z bankomatu, tak si předem zjistěte ve vaší bance, jakému poplatku výběr podléhá, následně tedy doporučujeme vybrat větší hotovost. Pokud vybíráte z bankomatu v zahraničí, tak bude kurz určovat banka, která bankomat vlastní a potom záleží, jak je pro ně koruna atraktivní platidlo, zpravidla je ale tento kurz větší, než kdyby ho účtovala vaše banka.

Nepříjemnosti po návratu

Chytila vás v zahraničí policie a myslíte si, že i když vás pustila jen s papírkem, kde máte číslo účtu pro zaplacení pokuty, tak na vás již doma nemůže. Chyba, tato pokuta se poté může navýšit o správní poplatky v zemi, kde jste pokutu dostali spolu s poplatky spojených s exekucí a na nepříjemnost je zaděláno.

Na koho se obrátit v oblasti financí?

Dejte si pozor na nenadálé výdaje v zahraničí a místo zbytečných poplatků za směnu financí nebo placení pokut své volné finance investujete s NEXTA Consulting, s.r.o.. Jsme dlouholetou společností v oblastí financí a investujeme do nemovitostí. Zajištěné investice do nemovitostí jsou příjemnější variantou, než řešení nepříjemných výdajů spojené s vaší dovolenou. Nebo se připravte na další léto a své volné finanční prostředky uložte do nemovitostí a zhodnoťte po dobu než je budete potřebovat. Zavolejte nám a naši profesionální pracovníci s vámi dohodnou vše potřebné.