Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Dluhopisoví investoři preferují hotovost před akciemi
Pátek, 09 Srpen 2013 07:54

V červnu došlo na amerických dluhopisových trzích k menšímu zemětření poté, co šéf americké centrální banky Ben Bernake prohlásil, že může dojít k omezování stimulačních nákupů dluhopisů. Investice peněz najednou plynuly úplně jiným směrem, než se očekávalo.

Výprodeje dluhopisů

Očekávalo se, že po odlivu peněz z dluhopisových podílových fondů zamíří tyto peníze do akcií. Taková částka, která v červnu dosáhla 43 miliard amerických dolarů, by jistě nenechala akciový trh v klidu. Přestože výprodej dluhopisů byl opravdu masivní, akcie se přílivu peněz nedočkaly a investoři se soustředili na zajištěné investice.

Investice do fondů peněžního trhu

Fondy peněžního trhu by se daly přirovnat k držení hotových finančních prostředků a navíc mají nízký výnos. K těmto produktům finančního trhu se přiklánějí hlavně konzervativní a opatrní investoři.

Dopad finanční krize

Tento postup při investování peněz má svůj důvod. Finanční krize otřásla burzami, ze kterých po roce 2008 zmizely stovky miliard amerických dolarů. Úrokové sazby akcií se drží stále nízko, a proto investoři hledají jistější, ale méně výnosný způsob investice.

Výnosný způsob investice

Jestli vás zajímá, kam investovat peníze získané z dluhopisů, zaměřte se na investice do nemovitostí. Porovnejte úrokové sazby a výnosy a sami se rozhodněte, který způsob investice vám nejvíce vyhovuje.