Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

ČNB varuje: pojištění není spoření
Středa, 01 Leden 2014 20:24

Česká národní banka, která v rámci své proavomoci dohlíží nad pojišťovnami, nesmí životní pojištění srovnávat s pojištěním a už vůbec nesmějí prodejci životního pojištění nazývat investiční složku za spořící. Pokud to takto prodejci používají, pak to ČNB považuje za klamavou informaci.

Životní pojištění zůstává stále produktem pojistným, nikoliv spořícím. Pokud vám bude někdo tvrdit opak, nenechte se zmást. Tyto klamavé informace můžou vést k tomu, že zájemce o pojištění nabude dojmu, že v momentě zaplacení pojistného podstoupí běžná rizika spojena s depozitními produkty. Doopravdy jde ale o investici do takzvaných podkladových aktiv (například do akcií či komodit), tudíž může vést ve skutečnosti k nulové návratnosti či ztrátě investice.

Tento výrok není žádný právní předpis, ale ČNB ho vydala jako svůj názor, který však musejí pojišťovny respektovat. Pokud ho nebudou dodržovat, pak se pojišťovny můžou setkat s pokutou za správní delikt od centrální banky až ve výši 50 miliónů korun. V případě, že by došlo ke sporu mezi pojišťovnou a ČNB, pak by spor řešil soud.

Pojišťovny výrok ČNB zohlední s rokem 2014

I přestože výrok ohledně životního pojištění vydala centrální banka již na konci srpna, dle průzkumu výše zmíněný výrok pojišťovny zohlední až s příchodem nového roku, kdy musejí jednotlivé pojišťovny měnit své materiály i v závislosti na novele občanského zákoníku.

Avšak ne všechny pojišťovny s výrokem centrální banky souhlasí. Například Kooperativa se neostýchá veřejně přiznat, že s výrokem nesouhlasí, ale vzhledem k možným sankcím ho zohlední.

Chcete spořit v rámci investice?

Máte možnost investovat peníze a přemýšlíte, jak své finanční prostředky výhodně zhodnotit? Přemýšleli jste o životním pojištění, ale po přečtení tohoto článku se poohlídnete raději po jiné možnosti investice?

Investujte se NEXTA CONSULTING do nemovitostí. Budete mít své peníze dobře zajištěné a přitom je výborně zhodnotíte. Garantujeme Vám zhodnocení od 7 do 12% p.a. Podívejte se na porovnání úrokové sazby u jednotlivých typů investice. NEXTA CONSULTING Vám nabízí nejvyšší poměr zajištění a výnosu na trhu. Kontaktujte nás a vše potřebné s Vámi probereme.