Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Časté chyby při investování
Středa, 12 Červen 2013 22:06

Slovo investice je moderní, každý ho rád používá a nejraději se jím ohánějí všichni finanční poradci. Avšak učinit tu správnou investici musí každý z nás a riziko padá stále a vždy na nás. Investor dává všanc svoje úspory, výdělek, životní jistoty a očekává, že bude klidně spát, zatímco jeho finance porostou.

Časté chyby při investování

Investování podle sebe

Ať má každý sebevědomí jakékoliv, vždycky si o sobě bude myslet, že něco ví. Že něco ví nejlépe. Svoje rozhodnutí hodnotí jako správná, svůj názor dokáže obhájit a ostatním raději moc nevěří, protože to, co si ověří sám, je nejlepší. Ale investovat své úspory už vyžaduje něco víc než vlastní úsudek. Aby se investice vydařila, je potřeba, aby situaci zhodnotil profesionál, který má zkušenosti a zná finanční produkty na trhu.

Investovat s davem

Každý má svoje preference a ví, co má rád a co ne. Ale jakmile několik lidí vyjádří svůj pozitivní názor na to, co rád nemá, červ pochybností začne vrtat, až může původní názor úplně zvrátit. Tak se může změnit názor i na investice. Není dobré orientovat se podle toho, co dělají „všichni“, ale spolehnout se na selský rozum a také na ty, kteří rozumí svému řemeslu a dokážou se vyznat na finančním trhu. Každý člověk je jedinečný a má své individuální potřeby a plány. Proto se investice musí plánovat individuálně s ohledem na současnou situaci.

Investovat podle experta

Výše jsme si napsali, že profesionální finanční poradce nám může poradit, a to většinou velmi dobře. Avšak co se týče investice, není dobré spoléhat se jen a jen na experta. Vždy je potřeba zhodnotit, o co svoje znalosti opírá a čím podpoří svoje argumenty. Při rozhodování nám může pomoci orientace znalce na daný trh. To znamená, jestli se dokáže orientovat na tuzemském trhu a rozumí pohybům v ekonomice v místním měřítku. Dále také to, o jaké zajištění doporučené investice opírá.

Závěrem je třeba říci, že i v investování platí zlatá střední cesta a z výše uvedených chyb lze vždy udělat přednosti. Vybrat od každého trochu a investice bude dobré rozhodnutí.