Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Banky snižují úroky na spořicích účtech
Sobota, 16 Listopad 2013 20:49

Zatímco na počátku letošního roku jsme se mohli setkávat s dvouprocentní úrokovou sazbou u spořicích účtů, nyní banky nabízejí polovinu i méně. Pouze Equa bank dala jako dárek k narozeninám svým klientům úrokovou sazbu u extra spořicího účtu 1,8 procenta.

Úroková sazba 1,8 procent u Equa bank získá každý klient měsíčně s podmínkou, že ze spořicího účtu v daném měsíci neprovede žádný platební úkon a vklad činí maximálně 1,25 milionu korun.

Pokud se Vám tato informace příjemně čte a uvažujete o založení spořicího účtu právě u Equa bank, pak se neunáhlete. Banky mají u spořicích účtů měnit úrokovou sazbu kdykoliv banka uzná za vhodné.

Největší pokles úroků na spořicím účtu

Největší zklamání u spořicího účtu zažili klienti Air bank. Air bank na konci loňského roku nabízela úrokovou sazbu na spořicím účtu 2,4 procenta, do října tohoto roku 1,6 procenta a dnes jsou úroky sníženy na 1,3 procenta. I přes to, že Air bank snížila úroky na spořicích účtech o více než jedno procenta od minulého roku, stále si drží spořicí účet mezi 3 nejlepšími na našem trhu.

Vyplatí se přejít jinam se spořicím účtem?

Zajímá Vás, jestli se Vám vyplatí přechod od stávající banky k bance, která momentálně nabízí výhodnější úrokovou sazbu? Jak již bylo zmíněno, banky si můžou dle svých potřeb úrokové sazby na spořicích účtech měnit. To znamená, že tento měsíc může být úroková sazba u jiné banky výhodnější, příští měsíc to tak být nemusí. Pokud se stejně rozhodnete přejít se spořicím účtem, pak pro Vás máme příklad. Přejdete-li se 130 tisíci ze spořicího účtu s úročením půl procenta do banky, která nabízí momentálně 1,8 procenta, pak peníze zhodnotíme o necelých 1500 korun. To zní slibně, podmínkou toho ale je, že peníze na spořicím účtu necháte po celý rok a to, že banka nesníží úrokovou sazbu.

Mějte své investice zajištěné

Chcete své naspořené peníze dále zhodnocovat a poohlížíte se i po jiné možnosti spoření? Říkáte si, že po stále klesajících úrokových sazbách se Vám nevyplatí spořit si na spořicích účtech? Investujte s NEXTA CONSULTING, mějte své vložené finanční prostředky zajištěné a zhodnoťte vklad o několik procent. Podívejte se na investiční program, který si můžete sami zvolit. Zní to pro Vás zajímavě? Více podrobných informací najdete na našich stránkách zajisteneinvestice.cz a pokud se potřebujete ještě na cokoliv zeptat, neváhejte nás kontaktovat!