Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Nenechte své peníze pohltit inflací
Pátek, 31 Březen 2017 08:09

Máte své finance uložené na spořícím účtu s garantovaným výnosem? V současné době se banky předhánějí s úroky na spořících účtech okolo 1% p.a. a většina klientů je s tím spokojena. Bohužel vám již ale nikdo neřekne, že při průměrné inflaci 2% ročně vaše peníze vlastně prodělávají a pokud je máte na účtu, tak tam to platí dokonale.

Inflace versus zhodnocení

Pokud ČNB plánuje držet inflaci dlouhodobě na 2% ročně, tak vaše uložené finance ztrácí 2% ročně svou hodnotu. Pokud tedy chcete udržet minimálně jejich hodnotu, tak musíte vydělat také 2 % ročně, a to na vkladovém účtu nevyděláte. Na spořících účtech je optimální držet částku, která pokryje vaše půlroční náklady. Každou další částku je ideální ukládat v plánu většího horizontu a za účelem většího zhodnocení.

Kam finance uložit, aby nepodlehly inflaci?

Jak jsme již psali, na spořících účtech požadovaného zhodnocení nedosáhnete. Úroková míra do 2% je pro pokrytí inflace nezajímavá. Vhodnou variantou jsou investice do podílových fondů. dluhopisů, akcií nebo nemovitostí.

  • Dluhopisy - jedná se o investici, která je konzervativní, ale její zhodnocení může dosahovat až 4% ročně.
  • Podílové fondy – forma investice, která obsahuje větší množství akcií, dluhopisů nebo nemovitostních fondů. Jsou zaměřeny buď na jednu oblast nebo mix všech dohromady. Bezpečná forma investice, která nepodléhá kolísání trhu jednoho titulu.
  • Akcie – v tomto případě platí čím větší riziko tím větší zisk. Jedná se však o poměrně vysoký stupeň rizika, kde se nemusí dostavit návratnost investice. Předpoklad zhodnocení je však dosti zajímavé a může dosáhnout 15 i více % ročně.
  • Nemovitosti - nemusí se jednat přímo o nákup nemovitosti, ale například i o investici do fondu, který nabízejí různé investiční společnosti. Zhodnocení na nemovitosti je dlouhodobé a je s ni spojena i starost o nemovitost. Oproti tomu nemovitostní fondy vám nabízejí zajímavé zhodnocení bez starosti s nemovitostí.Investice do nemovitostí je velmi bezpečná a dosahuje hodnot akciových titulů až 15% ročně.

Zde jsme vám vyjmenovali jen část finančních produktů, které dokáží zhodnotit finance více než spořící účty a hlavně tak, aby nepodlehli inflaci.

Jak investovat do nemovitostí?

Společnost NEXTA Consulting, s.r.o. s pohybuje na trhu nemovitostí a investic již řadu let a díky svým programům vám může nabídnout zajímavé zhodnocení vašich peněz. Kontaktujte naše odborníky a oni s vámi proberou možnosti pro investici.