Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Jak se stát rentiérem?
Sobota, 12 Srpen 2017 10:45

Jistě jste již slyšeli o tom, že se někdo stal rentiérem. Při této zmínce si zajisté řeknete, tím chci být také. Proč vlastně nebrat peníze bez práce? I vy však můžete zažít stejný komfort jako rentiéři. Stačí si jen vhodně uložit nebo ukládat peníze. Vhodně uložené finance vám dokáží dopřát luxusu rentiéra. Ideální je mít vhodně poskládané portfolio pro pravidelnou výplatu financí.

Co si musíte jako rentiér nastavit?

Pro to, abyste se mohli stát rentiérem, si musíte ujasnit, po jakou dobu si chcete luxus v podobě příplatku k penzi dopřávat. Případně kolik peněz budeme potřebovat na rok života v rentě a kolik let z ní chceme vyžít.

Jak si vypočítat potřebnou rentu?

Řekněme si, že budete chtít pobírat 15.000,- Kč měsíčně, což je 180.000,- Kč ročně. K této částce musíme přičíst inflaci a takto pokračujeme každý rok. Prostě 180.000.- Kč chceme mít na účtu každý rok k dispozici.

Rozdělení financí v portfoliu rentiéra

Peníze, které budeme potřebovat již v příštím roce musíme ukládat v krátkodobých investicích například ve fondech peněžního trhu, které jsou okamžitě likvidní. Pro další roky již můžeme nastavit do portfolia další produkty dluhopisy a poté cca po 6 letech akcie s dlouhodobým investičním horizontem.

Kolik očekávat od zhodnocení pro rentu

V investicích do peněžních trhů očekávejte zhodnocení okolo 1-3%. Dluhopisy vám vynesou 5-7% ročně. U akcií můžete očekávat zhodnocení okolo 10% v dlouhodobém horizontu, takže od 7 let může vašich 180.000 korun vydělávat něco okolo 8-10%, pokud máme portfolio s rozdělením 15% cenné papíry, 35% dluhopisy a 50% akcie.

Co dělat když chcete mít rentu a bojíte se těchto investičních nástrojů?

Investice do zajištěných nemovitostí. Jedná se o velmi bezpečný investiční nástroj a je vázaný na nemovitost, která je hmatatelná a vždy víte, kam vaše finance jdou. Co se týká zhodnocení, tak záleží na horizontu, po který finance ukládáte. Očekávat můžete zhodnocení okolo 3% až 12% při dlouhodobém horizontu. Výhodou této investice je, že můžete do dlouhodobé varianty ukládat finance již od počátku.

Rentu Vám pomůže zajistit NEXTA Consulting, s.r.o.

Investujte do zajištěných nemovitostí s NEXTA Consulting, s.r.o. a vytvářejte si finanční rezervu pro svou rentu. Finanční specialisté vám rádi pomohou vybrat nejvhodnější variantu investice.