Řešení exekuce

CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT BEZ RIZIKA?

INVESTUJTE S NÁMI DO NEMOVITOSTÍ! VOLEJTE 608 815 828!

Investovat do obrazů se vyplatí čím dál víc
Sobota, 25 Leden 2014 21:29

Investicím do zlata se v minulém roce moc nevedlo, proto čeští investoři hledali nové komodity, do kterých by vložili svoje peníze. A našli umění. Konkrétně obrazy. Podívejme se, proč češi investovali do obrazů.

Investice do jistoty

Po několika letech investičních houpaček se lidé pravděpodobně rozhodli zamířit do klidných vod a nehledají rychlé a vysoké zhodnocení peněžních prostředků, ale spíše stálost a jistotu. Podle údajů z českých dražebních domů našli investoři útočistě na dražbách mezi obrazy. Rozdíl v obratu aukčních domů z roku 2011 a 2013 je 240 miliónů korun.

Investice do umění se spíše jeví jako forma ukládání peněz než jako cesta k rychlému zbohatnutí.

Cena obrazů roste pomalu

Za první republiky si státní úředník za dva za tři platy mohl koupit Fillu nebo Zrzavého. Dnes si je za takový počet platů státní úředník již nekoupí. Jejich cena několikanásobně vzrostla, ale trvalo to i 70 let.

V dnešní době je také možné si za relativně nízkou částku koupit současného autora s tím, že cena jeho obrazu bude za 70 let miliónová a zajistíme tak vnoučata. Avšak nikdo nám nezručí, že ten konkrétní obraz bude na tolik ceněn. Protože i mezi vysoce uznávanými autory mají některé jejich obrazy menší úspěch než ostatní.

Trvalá investice

Hledáte-li tip na investování peněz, možná vás investice do umění zaujala. S uměním je ovšem ta potiž, že jeho hodnota je sice pevná, ale cesta k ní je dlouhá a během této cesty nevidíme žádný výnos.

My známe formu investice, které také přináší jistotu, ale výnosy z ní plynou průběžně.

Investice do nemovitosti

Společnost NEXTA CONSULTING, s.r.o. se zaměřuje na investice do nemovitostí a poskytuje finanční služby týkající se tohoto typu investice. V případě zájmu o investování do nemovitostí se obraťte na NEXTA CONSULTING.